,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


قیمت خودروهای رقابتی آزاد می شود

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
8,376 بازدید
2 دیدگاه
0
0

طبق مصوبه شورای رقابت هر خودرویی که با توجه به تعرفه واردات و خودروهای جایگزین در کلاس خود از قدرت رقابتی مناسبی برخوردار باشد، به تدریج از نظام قیمت گذاری خارج خواهد شد.

به گزارش ایران جیب به نقل از فارس، در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای رقابت مصوب شد که خودروهای رقابت‌پذیر از شمول قیمت‌گذاری توسط این شورا خارج شوند.

شرح مذاکرات و تصمیمات این جلسه به شرح زیر است:

با توجه به درخواست شرکت های خودروساز داخلی مبنی بر افزایش قیمت خودروهایی که بازار رقابتی ندارند و قبلاً از طریق صدور دستورالعمل تنظیم قیمت شورای رقابت مشمول قیمت گذاری قرارگرفته اند، ابتدا کارشناسان مرکز ملی رقابت گزارش کارشناسی در خصوص عوامل مؤثر بر تعیین قیمت خودروها مطابق با دستورالعمل مصوب را ارائه کردند. در این گزارش تغییرات سطح قیمت ها (تورم) مؤثر بر هر خودرو طبق اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به تغییرات نرخ ارز و همچنین تغییرات رخ داده در کیفیت خودروهای مزبور به تفصیل توضیح داده شد.

سپس شورا با اکثریت آرا مقرر کرد:

مرکز ملی رقابت با عنایت و بر اساس دستورالعمل تنظیم قیمت تصویبی قبلی شورا، برای سال 1395 با محاسبه هر یک از عوامل مربوط به هر خودرو میزان تغییر در قیمت ها را تعیین و سقف جدید قیمتی هر خودرو را برای رعایت به شرکت های خودروسازی اعلام کند.

به منظور حداکثر سازی توان رقابت در بازار خودرو، هر خودرویی که با توجه به تعرفه های وارداتی و خودروهای جایگزین در کلاس خود از قدرت رقابتی مناسبی برخوردار باشد به تدریج از نظام قیمت گذاری خارج خواهد شد.

منبع:

ایران جیب


دیدگاه ها

مرتب سازی بر اساس
نمایش
 • ایمان واریانت پاسخ

  ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
  0
  0
  رقابت !!!! اینهایى که در ایران تولید میشود به اسم خودرو ، بنظر شما واقعا" لایق این اسم هستند ؟!! رقابت بین چند ، مثلا" خودروساز و چند، مثلا"خودرو ؟!! چرا ماشینهاى طراحى شده در بیش از ٢ دهه پیش رو به قیمت ماشین طراحى سال میفروشید بطور مثال : 206 طراحى شده سال ١٩٩٦ به قیمت ٣٨ میلیون باز هم ساز گرانى میزنید ، چراااااااااا !!!!! مردم ایران هم انسانند ولیاقت بهترینها را دارند
 • ام جی کینگ پاسخ

  ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
  0
  1
  کدوم رقابت؟؟!!! یدونه خودرو بگین که اینجا رقابتی باشه!