,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


جریمه 40 هزار تومانی برای کسانی که انسداد مسیر می کنند

۱۵ شهريور ۱۳۹۴
4,104 بازدید
0 دیدگاه
دسته بندی : اطلاعیه
0
0

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: حرکت دسته جمعی خودروها از جمله کاروانهای عروسی که در سطح معابر با حرکت کند خود موجب ترافیک و انسداد مسیر شوند جریمه ۴۰۰ هزار ریال برای رانندگان این خودروها به همراه دارد.

سرهنگ مراد مرادی افزود: طبق ماده 128 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان حق ندارند در راه ها آنقدر با سرعت کم حرکت کنند که باعث کندی عبور و مرور یا نابسامانی شوند.

وی گفت: طبق جدول جرایم رانندگی حرکت عمدی به موازات اتومبیل دیگر به نحوی که موجب کندی و انسداد ترافیک شود با کد تخلف 2049 مبلغ 400 هزار ریال جریمه دارد.

سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه حرکت دسته جمعی و کاروانی در سطح معابر و شبکه بزرگراهی ممنوع است و در نهایت وقوع تصادف را به دنبال دارد افزود: در سال گذشته کاروان های عروسی موجب وقوع دو فقره تصادف منجر به فوت و جرح شدند.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست بلکه از شادی آن ها استقبال کرده و خود را نیز در این شادی سهیم می داند توصیه کرد: کاروان های عروسی به هنگام شادی ضمن احترام به حقوق دیگر افراد مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شیرینی یک روز شاد و خاطره انگیز را به کام خانواده های خود تلخ نکنند.

منبع خبر : عصر خودرو

دیدگاه ها