,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


6 تا 12 ماه حبس مجازات دستکاری پلاک خودرو

۰۱ آذر ۱۳۹۵
3,415 بازدید
1 دیدگاه
دسته بندی : اطلاعیه
1
4

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از توقیف خودروهایی که اقدام به دستکاری پلاک برای ورود به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد می‌کنند، خبر داد.

سرهنگ عابدی جانشین رئیس پلیس راهور تهران؛ اظهار داشت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا و نظر به مصوبه کمیته طرح ترافیک تا اطلاع ثانوی طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد و تا ساعت 19:00 کشیده شده است.

وی افزود: به همین منظور در کنار ورودی های به محدوده زوج و فرد همکاران ما مستقر و درصورت مشاهده هر گونه پلاک مخدوشی با رانندگان متخلف برخورد قانونی می شود و مبلغ 600 هزار ریال جریمه برای این دسته از رانندگان در نظر گرفته می شود، همچنین خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی هم توقیف خواهند شد.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: براساس ماده 720 قانون مجازات در صورتی که راننده ای اقدام به دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودرو کند علاوه بر جریمه به دادسرا معرفی و خودرو پس از توقیف به پارکینگ منتقل می شود و برای جرم مرتکب شده از 6 ماه تا یک سال حبس برای این مجرمان در نظر گرفته شده است.

مجازات دستکاری پلاک خودرو:6تا12 ماه حبس

منبع:ایران جیب


دیدگاه ها

مرتب سازی بر اساس
نمایش
  • سید مسعود پاسخ

    ۰۲ آذر ۱۳۹۵
    0
    0
    سلام این همه خودرو این همه موتور برقی که نیستند بنزینی هستند خب بنزین خراب تقصیر کیه تقصیر پ-ش هست (پسر شجاع) پس مردم اگه بیان تو خیابون جریمه میکنیم چون اونا مجبور هستند بیان