,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


جزئیات تازه از تولید رنو کوئید با رنج قیمتی 25 تا 35 میلیون

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
22,640 بازدید
14 دیدگاه
5
10

مذاکره برای تولید رنو کوئید بین فرانسوی‌ها و سازمان گسترش در حالی ادامه دارد که قرار است این خودرو در رنج قیمتی 25 تا 35 میلیون تومانی عرضه شود و در عین حال شاهد توقف تولید تندر 90 نیز تا 4 سال آینده باشیم.

جزئیات تازه از تولید رنو کوئید با رنج قیمتی 25 تا 35 میلیون

این روزها با برگزاری همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران، مذاکره شرکت‌های ایرانی با خودروسازان و قطعه‌سازان خارجی داغ‌تر از قبل شده و یکی از محورهای مورد مذاکره نیز تولید محصولات جدید رنو در ایران است.

بر همین اساس بحث‌ها برای تولید رنو کوئید به عنوان یک خودرو ارزان‌قیمت بین سازمان گسترش و شرکت رنو فرانسه در حال پیگیری است.

این خودرو جدید قرار است رنج قیمتی 25 تا 35 میلیون تومان در ایران عرضه شود که البته برای این رنج قیمتی، حداقل‌های استانداردی از نظر تجهیزات نصب شده روی خودرو مدنظر است، به طوریکه ممکن است با نصب آپشن‌های بیشتر مانند گیربکس اتوماتیک، قیمت این خودرو بالاتر از رنج قیمتی تعیین شده باشد.

برنامه‌ریزی انجام شده برای تولید کوئید طوری است که این خودرو طی یک تا یک و نیم سال آینده به تولید برسد به طوریکه گفته می‌شود این محصول اواخر سال 2018 میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

قرار است رنو کوئید در سایت بُن‌رو تولید شود و ظرفیت تولید این خودرو 150 هزار دستگاه پیش‌بینی شده است.

موضوعی که در کنار تولید رنو کوئید مطرح است، کاهش تولید تندر 90 با اتاق فعلی است که گفته می‌شود ساندرو و سیمبل کم کم جایگزین تندر 90 با اتاق فعلی خواهد شد، و بدین ترتیب تولید محصول بر روی پلت‌فرم تندر 90 ادامه خواهد داشت و این پلت‌فرم از رده خارج نمی‌شود. بر همین مبنا تولید تندر 90 با اتاق فعلی در مدل‌های تندر 90 معمولی، پارس تندر و تندر اتوماتیک تا 4 سال آینده متوقف می‌شود.

هر چند برنامه‌ریزی شرکت‌های خودروساز به سمت افزایش تولید محصولات جدیدتر بر روی پلت‌فرم تندر 90 تمرکز دارد اما رفتار بازار نیز در این زمینه مؤثر خواهد بود، زیرا مشتریان کم کم به سمت خرید محصولات جدیدتر تمایل پیدا می‌کنند و همین موضوع باعث کاهش تیراژ تولید تندر 90 خواهد شد.

همچنین بحثی که در مورد تأثیر تولید رنو کوئید بر محصولاتی مانند پراید، تیبا و همچنین برخی محصولات به ایران‌خودرو مطرح است، این است که سایپا و ایران‌خودرو باید کم کم محصولات جدید خود را جایگزین خودروهای قدیمی کنند تا امکان رقابت با کوئید را داشته باشند.

منبع:فارس


دیدگاه ها

مرتب سازی بر اساس
نمایش
 • شهریار پاسخ

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
  0
  0
  ((((‌قاریهای شیشه دار )))) خیلیییییییییییی ....... جالب بود end speech
 • یزدان پاسخ

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
  0
  0
  قیمت این خودرو در هند از 13 میلیون و 250 هزار تومان آغاز می شود و دنده اتومات فول آپشن حدود 24 میلون و پانصد هزار تومان است. بعلاوه در همه تست های ایمنی مردود شده است.
 • eman پاسخ

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
  0
  0
  با سلام توی هند با قیمت 351000 روپیه یعنی حدود15 میلیون داره فروخته میشه.اینم سندش. https://www.carwale.com/new/quotation.aspx?pqid=xTlWUdMDOvqZQ6p+SrtpI1y0qSPdb1Sr&t=xTlWUdMDOvqZQ6p+SrtpI1y0qSPdb1Sr
 • رضا پاسخ

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
  0
  0
  خدا وکیلی مردم بی سواد هستند که این خودرو رو می خرند
 • محمد پاسخ

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  0
  2
  رنوکوئید درهندوستان به پول ایران ۱۳میلیون تولید وبفروش میرسه اونوقت اینا میخوان این غورباقه رو ۳۵ میلیون به مردم بفروشن .خدایا چقدربه مردم این مملکت ظلم میکنند این فرغون سازا.۵۰ ساله حمایت شدن وهرطوری خواستن********* کردن.نمیدونم ما چیمون از همسایه جنگ زده عراق کمه که اونا ماشیای روز اروپایی وآمریکایی وژاپنی با قیمت نازل سوارمیشن اونوقت ماچه ماشینایی با چه قیمتی سوارمیشیم.چای تاسف داره.مونتاژکارای وطنی حیاکنید.
 • مسیح پاسخ

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  1
  1
  لاستیکو ببین... اون ضربه گیر که رو گل گیره... آخه... خب جان من،عزیز من...اگ ما نخوایم نبوغ ایرانی و هنر نزد ایرانیان است و بس رو ببینیم کیو باید ببینیم؟ مگه مرض دارین خب؟ماشینو آک،با کیفیت فرانسه تحویل ملت بدین دگ

  aaa

  ۰۲ مرداد ۱۳۹۶
  0
  0
  این کوئید هندی است تو ایران که هنور تولید نشده است.
 • میثم پاسخ

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  0
  0
  وای بر دولتمردان ما !! **************م ! قیمت این خودرو که خودروی بسیار بی امنیت و بی کیفیتی هست بسیار پایینتر از چیزی هست که اعلام کردند. بخشی از بالا بودن قیمت بخاطر ****** بودن اقایونی که واردش میکنند هست و بخشی دیگه بخاطره مالیات های سنگین اداره مالیاته کشوری که روی نفت خوابیده !!!!! خدا از شما نگذره *******.... کشوری که منابع درامدی بسیار زیادی داره چرا مردمش باید این همه مالیات پرداخت کنند ؟؟؟؟؟ ******خدا بر شما... در المان شرکتها 8-9 درصد مالیات میدن ما اینجا 25 درصد + 9 درصد ارزش افزوده + بیمه + مالیات حقوق + کلی ***** برداری دیگه....
 • علی پاسخ

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  1
  192
  اول میگن 35 میلیون بعد سپرشو رنگ میکنن میگن 40 میلیون بعد باربند میبندد میگن 50میلیون بعد روکش چرم میبندن میشه 60میلیون بعد سنسور وبعد اینه برقی وبعد .................... وقیمت نزذیک به 100 میلیون خدا وکیلی در واردات خودرو را باز کنید بزارید مردم انتخاب کنند

  محمد

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  0
  3
  خدا خیرت بده.خوب گفتی واقعا
 • سعید پاسخ

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
  2
  170
  قیمت این ماشین بیشتر از 20 میلیون تومان نیست ، اونوقت میخوان باقیمت 25 تا 35 میلیون تومان بفروشن ، واقعا متاسفم که هیچ کسی نظارت نمیکنه ، هرجور که دلشون بخواد قیمت میزارن
 • م ح ع پاسخ

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
  1
  149
  مهم نیست اینجا ایران است و شما مردم را نمیدونم چی فرض کرده اید . مردم ایران مسنحق بهترینها هستند ولی خودروسازان ایرانی********
 • SHAYAN پاسخ

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
  13
  121
  اره دیگه. تندر که مطمن ترین ماشین داخلیه90 توقف تولید بشه بعد پراید بی در و پیکر تولید بشه. واقعا از این که مسولان به فکر سلامت مان خدا رو شکر میکنم :)
 • ایرانی پاسخ

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
  2
  129
  به خداوندی خدا اگر قیمت این خودرو با تمام امکانات بالاتر از 25 میلیون تومان بشودتمامی افراد حاضر در این صحنه ،خیانتکاران *********************.والسلام
 • در جستجوی ماشین پاسخ

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
  4
  107
  میگن تست تصادف این ماشین اصلاً جالب نبوده دست کمی از پراید نداره از حالا به بعد باید حرص این ماشین رو بخوریم
 • فرزاد پاسخ

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
  1
  128
  با متوسط حقوق سالانه 13 میلیون در سال، یک ایرانی حق انتخاب چه خودروی صفری رو داره و در مقابل یک شخص خارجی با حقوق متوسط 20 هزار دلار که به پول؟ملی! ما هیچوقت بطور قطعی معلوم نخواهد بود چند ریال است، حق انتخاب و خرید چه خودروهای رو خواهد داشت؟ گاریه شیشه دار ۲۰ میلیون؟!؟ ماذا فازا؟