,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


مرجع رسیدگی به شکایت از خودروسازان، کجاست؟

۰۶ تير ۱۳۹۵
3,537 بازدید
2 دیدگاه
دسته بندی : اخبار اقتصادی
1
0

مصرف‌کنندگان در صورت هرگونه نارضایتی از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها مراجعه و شکایت کنند.

مصرف‌کنندگان از بالا بودن قیمت و پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند. کارشناسان نیز معتقدند قیمت خودروهای وارداتی بالا بوده و باید کاهش یابد. تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده نیز از جمله تخلفات رایج شرکت های واردکننده خودرو است.

در این میان بسیاری از شهروندان اگرچه از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند اما از روند قانونی شکایت از شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو آگاهی ندارند.

این در حالی است که براساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو که اخیرا ابلاغ و اجرایی شده است، مصرف‌کنندگان در صورت هرگونه شکایت از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو می‌توانند به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مراجعه کنند.

طبق این قانون،‌ شکایت مصرف‌کنندگان از خودروسازان و واردکنندگان خودرو از طریق سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها و با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بررسی و رسیدگی خواهد شد.

در این میان اگر مصرف‌کننده از نتیجه رسیدگی در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ناراضی باشد، می‌تواند به هیات حل اختلاف خودرویی که دبیرخانه آن در سازمان صنعت، معدن و تجارت استانی قرار دارد، مراجعه و مجددا شکایت کند.

هیات حل اختلاف خودرویی موظف است ظرف 20 روز از تاریخ ثبت شکایت به موضوع رسیدگی و رای خود را صادر کند.


منبع:ایران جیب


دیدگاه ها

مرتب سازی بر اساس
نمایش
 • ایرانی پاسخ

  ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
  0
  0
  مرجع شکایت از این مرجعی که معرفی شده کجاست؟؟؟ چون اصلا هیچ کاری انجام نمیدن . اینها یک زنجیره هستند و هوای هم رو دارن.
 • ام جی کینگ پاسخ

  ۰۶ تير ۱۳۹۵
  0
  8
  مرجع؟؟؟هه..همچین جایی و جود نداره.....اگه هست فقط روی کاغذ....جک نگید بابا