,
Car.ir را در تلگرام دنبال کنید


جاده ای که شبانه روز حداقل 5 کشته میدهد

۱۲ مرداد ۱۳۹۳
19,317 بازدید
5 دیدگاه
دسته بندی : تصادفات و حوادث
0
0

پارک ملی گلستان که بنا بود محل امنی باشد برای جانوران و گیاهان حالا شده محلی برای قتل عام جانوران و مکانی برای خاکستر شدن درختان و گیاهان.

در یک روز تعطیل هفته گذشته، شاهد کشته شدن 5 حیوان بی گناه بودیم که زیر چرخ اتومبیل ها له شده بودند. از جمله دو بچه روباه که یکی از آنها در وسط جاده له شده بود و دیگری که در کنار افتاده بود. گناه این جانوران بیگناه چیست؟ چرا باید بدین گونه بی رحمانه کشته شوند؟ اگر قدیمی ترین پارک ملی ایران محل امنی برای زندگی گیاهان و جانوران این سرزمین نباشد، پس کجا می توان آنها را حفظ کرد؟ چرا رئیس سازمان محیط زیست و وزیر راه تکلیف خروج جاده گلستان را روشن نمی کنند؟ چرا این جاده دارد در دو طرف چهار بانده می شود؟ چرا کارگاه های سنگ و ماسه از وسط پارک و دشت جمع نمی شوند؟ چرا شرکت های راه سازی از تنها کمپینگ پارک در گلزار بیرون نمی روند؟ چرا باید بدلیل این جاده این خطه جنگلی در آتش بسوزد و جانورانش له شوند؟

 پارک ملی گلستان

منبع خبر : خبرآنلاین

دیدگاه ها

مرتب سازی بر اساس
نمایش
 • آفرین پاسخ

  ۰۳ مهر ۱۳۹۳
  0
  0
  اینها مسائلی است که ما باید رعایت کنیم سرعت در آن منطقه در حد مطمئنه باشد تا بتوان در صورت دیدن جانداری بتوان خودرو را نگهداشت
 • جوانلو پاسخ

  ۲۷ شهريور ۱۳۹۳
  0
  0
  به دوستان توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنند: http://www.khabaronline.ir/detail/286975/society/urban تصادفات جاده ای در ایران، یک و نیم برابر میانگین جهانی
 • جوانلو پاسخ

  ۲۷ شهريور ۱۳۹۳
  0
  0
  در زمان جام جهانی فوتبال 2014 برزیل، یکی از نشریات آمریکایی یک کار جالب کرده بود، بین تیم های حاضر در مسابقات فوتبال از نظر موارد مختلف مسابقه برگزار کرده بود، مثلاً سرانه مصرف لبنیات، میوه، سبزی، و خلاصه چیزهای خوب و بد، یکی از این موارد تعداد کشته شده ها در تصادفات بین جاده ایی در هر سال بود، جالب اینکه که کشور ایران به فینال رسید و با اقتدار قهرمان جهان شدیم.
 • آزرا پاسخ

  ۱۵ شهريور ۱۳۹۳
  0
  0
  همچین گفتی 5 کشته،گفتم آدم میمیره..!!!!
 • files_users_Mercedes-Benz-Actros[21442f18e34a019274715f8a9f961cd0].jpg

  آکتروس پاسخ

  ۱۲ مرداد ۱۳۹۳
  0
  6
  جای تاسف داره

  کاوه رضاییان

  ۰۲ شهريور ۱۳۹۳
  0
  0
  واقعا